Ciekawostki o spaniu ze swoim psem

Każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z wychowywaniem psa. Wiadomo, na początku podchodzimy do tematu idealistycznie i nie chcemy zbytnio zmieniać zasad panujących w naszym domu i naszej świadomości. Od lat mówiło się nam, że psy nie powinny spać w łóżku, bo przecież to niehigieniczne i możemy się czymś pozarażać. Ale zaraz, kto tak mówił? Na pewno ludzie, którzy nigdy nie mieli psa i mają takie wyobrażenie o posiadaniu pupila. Zatem na początku każdy stara się uczyć swojego zwierzaka, że na łóżko ma wstęp wzbroniony, ale po czasie zwykle kończy się to… wspólnym spaniem. I kiedy zwierzaka nie ma w łóżku, wszystko wydaje się zimne i obce.


Co musimy wiedzieć śpiąc ze swoim psem?
Przedstawiamy dzisiaj humorystyczne fakty o spaniu z naszym zwierzakiem. Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, na pewno nie raz spotkały Cię przedstawione tu sytuacje!
1. Psa w łóżku nie da się ruszyć – zupełnie tak, jakby stał się dwa razy cięży. Za każdym razem, kiedy próbujesz go przesunąć, bo zajął Ci całą przestrzeń, masz wrażenie, jakbyś próbował przesunąć półtonową paczkę.
2. Czworonogi chrapią – na pewno nie raz słyszałeś, jak Twój ukochany pies chrapie gorzej niż dorosły człowiek z problemami z zatokami. To całkiem normalne zachowanie, dlatego nie powinieneś starać się obudzić psiaka. Jeśli głośno chrapie, możesz być pewny, że mocno śpi, a tym samym relaksuje się i odpoczywa.
3. Bardzo się rozpychają – i najczęściej lądują z pupą wypiętą w Twoją stronę. Poza tym, na pewno nie raz zajęły większą część łóżka i musiałeś spać na samej krawędzi. Runął więc mit zawiniętego w kłębek zwierzątka – takie zjawisko możemy dostrzec chyba tylko na podwórku w chłodniejszy dzień.
4. Gubią dużo sierści – każdy właściciel czworonoga musi przyzwyczaić się do dodatkowej warstwy sierści na pościeli. Nawet z najlepszą i najbardziej nowoczesną pralką – psiej sierści chyba nic nie jest w stanie usunąć.
5. Puszczają dużo bąków – na pewno nie raz oskarżałeś o to swoją drugą połówkę, ale w większości przypadków to jednak robota Twojego pupila.
6. Pomimo tego, że Twój pies chrapie, nie znaczy to, że jest zupełnie wyłączony od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, pies nawet w najgłębszym śnie zawsze pozostaje czujny na wszelkie dźwięki i ruchy wydarzające się w otoczeniu.
7. Jakie są plusy spania z psem? Każdego poranka Twój pies będzie budził Cię równie entuzjastycznie, niezależnie od pogody i sytuacji na świecie. 
8. Pies jest najlepszym grzejnikiem – jeśli marzniesz bardzo w nocy, to pies będzie doskonałym kompanem! Temperatura ciała psa to aż 38,5 stopnia Celsjusza.
9. Czasem zdarza się, że zostaniesz skopany przez psa – podczas snu Twojemu pupilowi może się przyśnić, że biegnie lub znajduje się w sytuacji zagrożenia. Wtedy macha łapami bez pamięci!