Sympatyczne fakty o zwierzakach

Natura jest najlepszym reżyserem. Wiemy o tym od zawsze, chociaż oglądając dokumentalne filmy o życiu zwierząt moglibyśmy podejrzewać, że prowadzą one nudną i przewidywalną egzystencję skupioną na instynkcie przetrwania. Jest w tym część prawdy, ale Internet nie kłamie – jest przepełniony obrazkami czy filmikami, które pokazują różne zwierzęta z zupełnie innej strony.


Czy zwierzęta mają poczucie humoru? Czy rozśmieszają nas specjalnie?
Mogłoby się wydawać, że czasem zwierzaki specjalnie prowokują sytuacje, które wywołają w nas śmiech. Pies droczy się z Tobą, nie oddając Ci aportowanego patyka, chociaż oboje doskonale wiecie, że potrafi to zrobić. Kot, który śpi w tak nietypowej pozie, że aż kusi Cię by zrobić zdjęcie i zamieścić na popularnym portalu społecznościowym, gdzie zdobędzie więcej polubień niż niejeden człowiek.
Dziś, specjalnie dla Was i poprawę humoru zebraliśmy kilka naprawdę zabawnych faktów o zwierzętach. Nie traktujcie tego do końca poważnie, one na pewno by tego nie chciały! Pytanie, jakie należy postawić, to… prawda czy fałsz?
1. Czy wiecie, że urocze wydry śmiejąc się, wytwarzają specyficzny zapach, który ma na celu sparaliżowanie ich potencjalnych ofiar? To może się wydawać, jakby śmiały się im prosto w twarz! Demoniczna wydra? Może to inna twarz zwierzęcia, które mamy ochotę pogłaskać za każdym razem, kiedy go zobaczymy.
2. Wiewiórkom zdarza się lizać szyby i to nie dlatego, że nie widzą tego, co dzieje się po drugiej stronie. Podobno jacyś amerykańscy naukowcy z bardzo znanego amerykańskiego uniwersytetu dowiedli, że w ten sposób te rude ssaki pozyskują potrzebne mikroelementy, których ich organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. Wiewiórki dyplomatycznie nie potwierdzają ani nie zaprzeczają tym informacjom.
3. Ropuchy albańskie uwielbiają jeść złote rybki. Legenda głosi, że w ten sposób ropuchy chcą spełnić swoje najbardziej skrywane marzenia i zamienić się w przystojnego księcia. Być może jednak ta legenda brzmiała zgoła inaczej, ale wiadomo, podania ludowe przekazywane z pokolenia na pokolenie mogą się znacznie różnić.
4. Ktoś kiedyś zauważył konia, który chodzi na dwóch nogach. Być może pomylił go z jakimś starożytnym lub fantastycznym zwierzęciem, ale wrażenie pozostało niezapomniane – koń chodzący na dwóch nogach wygląda wyjątkowo niekorzystnie. Nie uczmy więc naszych koni tej trudnej umiejętności, pozwólmy im pozostać dostojnymi i pełnymi gracji zwierzętami.
5. Podobno psy uwielbiają malować obrazy i tym samym uczynić swoich właścicieli milionerami. Ich wizjonerskie dzieła nie od dziś podbijają aukcje na całym świecie. Podobno najlepszymi malarzami są dalmatyńczyki.